Je nám líto, ale tato nabídka již není aktuální. Zobrazit podobné slevy!
10, 20 nebo 40 gramů sadby hub na vaši zahrádku
Procházky po lese jsou krásné a obohacující, zvláště pokud si z nich přinesete i vrchovatě naplněný košík s houbami. Ovšem ne vždy je to správné počasí či nálada. V takových chvílích si říkáte, jaké by to bylo, mít hříbky na zahradě. A víte co? Tak si je vysaďte! Můžete si pořídit až 40 gramů sadby.
Sleva skončila
01.08.2017
Zobrazit podobné slevy  • Ušetříte 265 Kč
  • 10, 20 nebo 40 gramů sadby hub na vaši zahrádku
  • Mix 8 druhů hub
  • Hřib smrkový, hřib hnědý, ryzec pravý, kozák březový
  • Křemenáč osikový, klouzek obecný, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná
  • Návod v balíčku
  • 1. varianta za 149 Kč: 1 balení s 10 gramy sadby
  • 2. varianta za 189 Kč: 2 balení s 20 gramy sadby
  • 3. varianta za 389 Kč: 4 balení s 40 gramy sadby

Dodací lhůty

Zboží vám bude doručeno do 10 kalendářních dní od zaplacení objednávky.

Cena za dopravu

Poštovné činí 99 Kč a přičítá se k ceně zboží.

Hřib smrkový, hřib hnědý, ryzec pravý, kozák březový, křemenáč osikový, klouzek obecný, pýchavka obrovská a hlíva ústřičná. Ty nejlepší exempláře, které rostou pod korunami stromů. A teď si představte, že vám tyto pochoutky rostou na zahradě! Nebo si to nepředstavujte a rovnou si pořiďte tento mix lesních hub 8 v 1. Máte na výběr z 1, 2 nebo 4 balení po 10 gramech sadby.

 

 

Vypěstujte si hříbky sami v pohodlí na vaší vlastní zahrádce. Nyní je ideální období v tomto roce zasít sadbu hub na svou zahrádku a těšit se tak na podzim na vlastní úrodu. Vysazuje se po odeznění posledních mrazíků od počátku měsíce březen/duben až do příchodu zimy, tedy do listopadu, a co nejblíže kořenům stromů jako jsou dub, buk, bříza, habr, borovice, smrk, túje či jedle.

 

Jak vybrat stanoviště?


1) Lesní houby, hřiby – tyto houby potřebují ke svému životu kořeny stromů.
2) Pýchavka obrovská – roste na travnatých plochách a v kopřivách – vyžaduje kyselou dusíkatou půdu.
3) Hlíva ústřičná – porůstá stromy, špalky.

 


Nejvhodnější volba místa k sadbě je na úpatí stromu obrostlého trávou či kopřivami zastíněného ze západní strany. Aplikace se provádí na jedno místo a odtud se postupně více a více rozrůstá do okolí, kde zůstává mnoho let. Vše záleží na výběru stanoviště výsadby a následné péči. V místě aplikace se neuchytí všechny druhy hub, nýbrž jen ty, pro které je vybrané místo nejvhodnější. Tzn., že někomu vyroste hlíva, jinému hřib či pýchavka.

 

 

Sadba plodí obvykle v následující rok výsadby koncem léta až na podzim, někdy však i za 2 roky. Záleží na době výsadby a výběru stanoviště, prostředí a počasí. V prvé řadě se musí podhoubí uchytit a prorůst půdou, což nějaký čas trvá. Proto nepropadejte skepsi, když sadba nezačne plodit první rok výsadby. Plodnice se objeví v okamžik, kdy je nejméně čekáte.

 

 

Jakým způsobem sadbu uchovávat?

Lze skladovat na temném místě při teplotách do 6 °C (nejlépe v lednici). Při těchto podmínkách vydrží až 2–4 měsíce. Každé balení sáčku (mix) o hmotnosti 10 g obsahuje sadbou hub v podobě naočkovaného obilí s jasně zřetelnou etiketou, která nese veškeré patřičné náležitosti. V balení naleznete také podrobný návod k uchovávání, výsadbě a následné péči.