8 tipů, jak zvládnout dlouhou jízdu autem

21.07.2016  | Inspirace

ZOBRAZIT NABÍDKU CESTOVÁNÍ

Konečně jste se dočkali – jedete na dovolenou! Čeká vás několik dní odpočinku a relaxace, kdy vaší jedinou starostí bude, kam vyrazit na výlet. Než tam ale dorazíte, musíte absolvovat cestu autem. A ta bude dlouhá. S týmem pepa.cz jsme jich už absolvovali stovky, a tak jsme pro vás dali dohromady pár rad, jak jízdu zvládnout a nezbláznit se.

Základem každé úspěšné cesty je dobrá navigace. Ať už vsadíte na GPS (to určitě nebudou vyhozené peníze) nebo na obyčejný autoatlas, zabráníte tím nepříjemným situacím, kdy budete ztracení jako pokusná myška v bludišti.

Stejně důležité jsou i přestávky, takže myšlenku, že byste tu cestu vzali na jeden zátah, raději vypusťte z hlavy. Po cestě ostatně narazíte na bezpočet čerpacích stanic a odpočívadel, tak je neváhejte využít. Protáhnete se, rozproudíte krev, dáte si svačinku, a to se pak pojede mnohem lépe.

Přestávky jsou dobré i pro děti, které se na místě vyřádí, vylítají a unaví. Na další cestě, pokud budete mít štěstí, tvrdě usnou.

Zapomeňte i na itineráře – jízda autem nebude nikdy přesná jako švýcarské hodinky. Zácpy, opravy na silnicích i přestávky vaši cestu neplánovaně prodlouží. Proto je lepší vyrazit i o něco dřív.

Možná vás to překvapí, ale káva rozhodě není vhodná na delší cesty. Větší množství totiž organismus dehydratuje. Stejně nevhodné jsou i slazené nebo energetické nápoje. Pitný režim proto dodržujte pitím neperlivých vod nebo čajů.

I řízky nechte doma. Jako svačinku si raději zabalte celozrnné pečivo s šunkou nebo sýrem, ovoce či zeleninu. Nebo se inspirujte článkem 9 tipů na svačinky pro výletníky.

Pokud je to možné, zkuste jet během týdne – v pátek nebo o víkendu bývají silnice a dálnice plné lidí, kteří měli stejný nápad jako vy.

Samostatnou kapitolu tvoří děti v autě. Co jsme se toho již naposlouchali. „Už tam budeme?“, „Já se nudím“, „A proč tam jedeme?“. A když se jim něco nelíbí, začne řev, který by zahanbil i toho pověstného tura. Proto nezapomeňte zabalit vhodnou zábavu: dostatek DVD, omalovánek a jiných hraček. Jen proboha neberte nic, co vydává zvuky – budete to totiž pak muset poslouchat celých několik dlouhých hodin, které se protáhnou na věčnost.

Ještě jste si letos nevybrali, kam vyrazit na dovolenou? Mrkněte na nabídku pepa.cz. Nabízím slevy až 70 %.

ZOBRAZIT NABÍDKU CESTOVÁNÍ

A až se z dovči vrátíte, nezapomeňte nám poslat fotky a zprávu o tom, jak jste se měli, na e-mail: podpora@pepa.cz. Dostanete za to 50 kreditů. To znamená 50 Kč na váš další nákup.

pepa.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím