Otestováno: Pražská hospůdka U Fíčků

08.04.2015  | Otestováno

Na čtyři kachny po 2,2 kg nás bylo 10 a na 1 kg řízků si kluci troufli ve dvou. Snědli jsme to? A praskli jsme? Naši recenzi si přečtěte níže.

K hospůdce vede cesta z tramvaje asi 300 m do kopce, po které pořádně vyhládne. Hospůdka má kuřácké i nekuřácké prostory, když ale půjdete ve větším množství lidí jako my, tak se vejdete pouze do kuřáckého prostoru. Na jídlo jsme čekali asi 15 – 20 minut, mezitím jsme si stačili popovídat o mimopracovních aktivitách a zájmech při výborně vychlazené točené svijanské jedenáctce. Každý dostal jeden talíř na jídlo a jeden na kosti, následně paní začala servírovat na stůl krásně voňavou a propečenou kachnu, dva druhy knedlíků - houskové a bramborové a bílé zelí. Každá kachna byla v jedné pečící míse a rozdělena na čtvrtky, tudíž si každý musel vzít minimálně jednu čtvrtku kachny. Někoho snad napadlo, že by si vzal míň? Kachna se opravdu povedla, byla plná masa a skvěle ochucená. V kombinaci se zelím, které bylo udělané na sladko, a klasickými houskovými a bramborovými knedlíky, bychom klidně konstatovali, že kachna byla jak od babičky. Já osobně snědla jen čtvrtku kachny s pěti bramborovými knedlíky, někteří z nás snědli až tři čtvrtky kachny a i když nám kachna moc chutnala, tak jsme 8,8 kg kachny v deseti lidech nedokázali sníst.

Do 1 kg kuřecích řízků se pustili kluci ve dvou. Řízky vypadaly opravdu dobře a měly různé velikosti -  některé byly i tzv. jednohubky, což vyhovovalo nám, kteří jsme byli přejedení kachnou, a mohli tak ochutnat i řízek. K řízkům dostali kluci i tatarskou omáčku a oblohu, takže mohli kombinovat chutě. Bohužel ani řízky se nám nepodařilo sníst.

Když nedokážete sníst vše, na co jste si troufli, nezoufejte, paní je velmi ochotná a zbytek řízků nebo kachny vám zabalí. Můžete si dát později doma nebo obšťastnit své domácí mazlíčky a jako náš kolega z editorů třeba i hada.

Závěrem můžeme konstatovat, že v hospůdce U Fíčků vařit určitě umí a to velmi dobře. Jestli hledáte typickou českou hospůdku, kde dobře vaří a mají dobré pivo, tak je to určitě zde. Aktuální sleva do restaurace U Fíčků zde.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.