Proč zkoušet stále nové zážitky aneb nebojte se nového!

12.04.2017  | Inspirace

Pokud máte pocit, že svůj volný čas trávíte až příliš stereotypně nebo vás ten gaučing začíná už nudit, je nejvyšší čas si dopřávat nové zážitky nebo se zkusit naučit něčemu novému. Co říkáte?

 

Když se nad tím zamyslíte, má to jen samé klady:

1. Zažíváte plno nových situací, na které budete rádi vzpomínat.

2. Vytváříte si stále nové vzpomínky, které vám nikdo nevezme a vaše alba se tak mohou rozšiřovat.

3. Učíte se nové dovednosti, které se vám mohou hodit. Proto to příště můžete být právě vy, kdo bude druhým pomáhat a radit, už ne naopak.

4. Skvěle investovaný čas i peníze. Pamatujte, že každý zážitek vám přináší něco nového, a co je víc, než investovat sám do sebe, své rodiny, přátel a rozmanitějšího života?

5. Lépe poznáte sami sebe. Nejste si jisti, zda by vám ta jízda v superautě šla? Nebo zda byste obstáli na kurzu přežití v přírodě? Přestaňte si říkat, jaké by to asi bylo, a rovnou to zkuste.

Právě v těchto situacích se naučíte, jak reagovat a trochu jinak přemýšlet. A navíc, vždy je s vámi proškolená osoba nebo personál, který se o vás se vším všudy postará. Není se čeho bát!

6. Dodá vám to odvahu se rozhodovat a příště do toho jít znovu. Uvidíte, že když se vám zážitek zalíbí, budete chtít repete. A tím jste už krůček k pestřejšímu a šťastnějšímu životu.

7. Budete mít ze sebe lepší pocit! Z toho, že „něco“ děláte, se budete opravdu radovat a nebudete tak mít již pocit promarněného času.

Co je adrenalin?

Rozšířené zornice, zrychlený tep a zvýšený krevní tlak nebo i stres. O tom všem rozhoduje hladina adrenalinu ve vašem těle. Co o něm ale vlastně víme?

Adrenalin je hormon, který vzniká v nadledvinkách a podílí se na udržení organismu při životě při stresové reakci a vyvolává ve vysoké dávce tak výrazné zvýšení srdeční frekvence. Je to vlastně taková látka, která přinutí vaše tělo vydat ze sebe maximum. A aktivity, které právě adrenalin uvolňují do krve, velmi pozitivně působí na psychiku člověka.

Nebojte se proto užívat si svého volného času na maximum!

Skvěle se bavte!

pepa.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím