TOP 39 tipů na výlety v Krkonoších

08.06.2015  | Tipy na výlety

Krkonoše jistě patří k nejoblíbenějším destinacím. Je tu klid, krásná příroda a bezpočet možností nejen na turistiku, ale i na volnočasové aktivity – to je zárukou, že se sem budete jistě vracet. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější tipy, které v oblasti najdete:

PŘÍRODA A ZAJÍMAVOSTI

Tak rovnou začneme naší nejvyšší horou Sněžkou, která měří 1 603 m. Hora nabídne panoramatický výhled do krajiny ČR a Polska. Víte, že můžete ze Sněžky poslat i poštu? Mlynářovy vycházkové okruhy mají spoustu vyhlídek s informacemi o historii a vzniku Špindlerova Mlýna. Adršpašsko-teplické skály jsou největší skalní město s divokou krajinou ve střední Evropě.

Výlet k pramenu naší největší řeky Labe můžete uskutečnit ze 4 výchozích bodů. Prachovské skály jsou pískovcové skály s výskytem mnoha vzácných živočichů. Kotelní jámy jsou přírodní rezervace a tvoří je ledovcové kary. Nad svahem Velké Kotelní jámy ční Harrachovy kameny. Nejstarší naučná stezka v Krkonoších je Černohorské rašeliniště.

Kozí hřbety tvoří dominantu Špindlerova Mlýna. Jedná se o svahy plné porostu kleče, smrku a kosodřeviny s vyhlídkou na Krkonoše a Sedmidolí. Mumlavské vodopády tvoří pozoruhodná tzv. Čertova oka v žulové skále. V Labském dole se nachází Pančavská jáma, kterou padá nejvyšší vodopád v ČR. Pančavský vodopád měří 145 m. V dálce zahlédnete Labský vodopád, který je jedním z našich nejmohutnějších vodopádů.

Bozkovské dolomitové jeskyně vznikly silnou korozí podzemní vody. Jizerské hory mají zalesnění 73 %, z tohoto důvodu se staly CHKO. Tvrz Stachelberg je největší dělostřelecká pevnost v ČR.

LÁZEŇSKÁ MĚSTA

Spojení horské krajiny, klimatu nadmořské výšky a termálních lázní? Ideální kombinace, co říkáte?  Takovou souhru jistě ocení cestovatelé každého věku. 

Janské Lázně jsou také ideální výchozí bod pro mnoho výletů v Krkonoších. Karpacz je lázeňské město v Polsku, které je pozoruhodné i svou architekturou.

ROZHLEDNY

Rozhledna Žalý z 19. století má doposud zachovanou svou původní podobu. Rozhledna U Borovice byla postavena jen tak pro radost. Na vrchu Hvězda naleznete rozhlednu Štěpánku, která je v půvabném novogotickém stylu.

KAM V KRKONOŠÍCH S DĚTMI?

Nejen děti si zamilují safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem, kde zažijete africké safari naživo. Je to zkrátka úžasná a výjimečná podívaná pro celou rodinu. ZOO Liberec je zase známá bílými tygry, kteří jsou svým původem z Indie. V Malé Úpě je naučná stezka pro děti s 10 zastávkami a s pohádkami.

HRADY, ZÁMKY A KOSTELY

Hrad Pecka je jediný hrad v Krkonoších, který má zpřístupněné interiérové prostory.  Zámek Vrchlabí patří k prvním stavbám tohoto druhu v ČR. V renesančním zámku v Jilemnici ze 16. století naleznete muzeum se zaměřením na kulturu západních Krkonoš a počátky lyžování v ČR. Dřevěný kostel Wang ze 13. století byl původně postaven ve městě Vang, do města Karpacz byl teprve prodán a přemístěn.

Hrad Trosky je gotického stylu ze 14. století a díky své výhodné pozici nebyl nikdy dobyt. Hospital Kuks je hospitální budova s kamenným kostelem z 18. století.

KAM NA DOBRÉ PIVO SE ZÁŽITKEM?

Krkonoše nabízí hned dva soukromé minipivovary. Tady si přijdeme na své se svým zeťákem Mírou, i když naše manželky někdy taky s chutí ochutnají. V minipivovaru Luční bouda ochutnáte pivo PAROHÁČ, které se jmenuje podle hojného výskytu jelení zvěře v okolí. Pivo z pivovaru v Harrachově získalo už mnoho ocenění.

Zároveň navštivte sklárnu, která je nejstarší v ČR, a omrkněte šikovné skláře přímo při práci.

SPORTOVÁNÍ V KRKONOŠÍCH

Krkonoše jsou pro milovníky cyklistiky jako dělané, nabízí 27 cyklotras různých obtížností. V Relaxparku v Peci pod Sněžkou najdete přejezd na laně dlouhém 220 m, trampolíny, adrenalinovou skluzavku a bobovou dráhu dlouhou 900 m. V lanovém parku musíte překonat 22 překážek.  

Bobová dráha ve Špindlerově Mlýně byla úplně první projekt tohoto druhu v ČR. Další zábavu zažijete v aquaparku na klasických a člunových tobogánech nebo se zrelaxujte ve wellness centru. Rafting na řece Úpě s lehkými peřejemi je vhodný i pro začátečníky.

Doufáme, že si pobyty perfektně užijete. Hlavně nám nezapomeňte poslat fotky a zprávu o tom, jak jste se měli, na e-mail: podpora@pepa.cz. Dostanete za to 50 kreditů. To znamená 50 Kč na váš další nákup.

Přejeme klidnou dovolenou!

Víte, že Krkonoše patří mezi TOP lokality na houbaření? Houby zde rostou i za parného počasí. Více se dozvíte zde.

pepa.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím