TOP 51 tipů na výlety v Praze

07.08.2015  | Tipy na výlety

Tak jsou tady tipy na výlety v Praze. Možná si říkáte, že to bude pecka, když už sídlíme v české metropoli. Ale víte, jak to chodí, žádný Pražák nezná Prahu pořádně ;-). Každopádně jsme se snažili vybrat oblíbená a vyhledávaná místa. Jelikož je Praha světově proslulé historické město, najdete tu hodně architektury a taky trochu romantiky. Zkrátka každý si tu přijde na své, ať už patříte mezi dospělé nebo děti. 

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI PRAHY

Staroměstské náměstí vzniklo ve 12. století a odehrálo se zde mnoho historických událostí. Je obklopeno historickými stavbami, jako jsou Týnský chrám, kostel sv. Mikuláše, dům „U kamenného mostu“ a Palác Kinských. Pražský orloj je významná technická památka, jejíž některé původní součástky jsou dodnes funkční. Je zachována stejná základní struktura stroje jako ve středověku.

Václavské náměstí je obchodní a společenské srdce Prahy. Dominantou náměstí je socha sv. Václava, patrona české země. Jedna strana náměstí je zakončená Národním muzeem, které je nejstarší v Čechách. V současné době probíhá rekonstrukce, ale některé expozice jsou přemístěny do budovy bývalého Národního shromáždění.

Pražský hrad je největším hradním komplexem na světě. Jedná se o sídlo českých panovníků a v současnosti sídlo prezidenta republiky. Součástí hradního komplexu je katedrála sv. Víta, kde jsou uloženy české korunovační klenoty, a ve věži de ukrývá největší český zvon Zikmund. V mauzoleu jsou pochováni králové a císaři. Zlatá ulička je tvořena stavbami skromných obydlí, kde bydlela hradní čeleď. Mimo jiné zde žil spisovatel Franz Kafka v domku čp. 22.

Karlův most je nejstarší pražský most, na kterém se nachází 30 soch světců. Na pravém břehu se nachází Národní divadlo, které má pozoruhodnou architekturu z roku 1868 a je součástí národního kulturního dědictví. Na kopci nad Prahou se vyjímá Vyšehrad, který je spojen s českými pověstmi a postavami, jako jsou Horymír, Šemík a kněžna Libuše, která odtud věštila Praze slávu.  Vyšehradský hřbitov je místem národní hrdosti, jsou zde pochováni například Milada Horáková, Max Švabinský, Josef Bican nebo Vlasta Burian.

Kampa představuje krásné místo u řeky Vltavy s mlýny a mlýnskými zahradami. Písemné zmínky o Kampě pocházejí již z roku 1169. Z Kampy se můžete vydat nahoru na Petřín, kde o romantické chvilky rozhodně nebude nouze. Rozhledna byla postavena na základě inspirace získané při výletu do Paříže v roce 1891. Moderní architekturu zastupuje v Praze Tančící dům. Jedná se o budovu s reprezentativními kancelářskými prostory.

Valdštejnský palác je sídlo Senátu Parlamentu ČR. Celý komplex byl vybudován na počátku 17. století a jedná se o výraznou stavbu českého raného baroka. Obecní dům slouží jako místo pro pořádání koncertů vážné hudby. Místo na vás dýchne atmosféru zlatých časů secese. Hned vedle najdete Pražskou bránu, která se stala symbolem středověké Prahy. Právě zde začínala Královská cesta.

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru pochází z 19. století a je zasazen uprostřed krásného parku. Níže naleznete Karlovo náměstí – největší pražské náměstí s příjemným parkem a fontánami. Na Vítkově pak naleznete jezdeckou sochu Jana Žižky z Trocnova a památník, který symbolizuje Národní osvobození. Strakova akademie je majestátní novobarokní budova z roku 1896, kde sídlí vláda ČR. Dříve budova sloužila jako studentská kolej.

Jan Palach se upálil na protest rezignace veřejnosti na okupaci Československa. Na základě jeho hrdinského činu po něm bylo pojmenováno náměstí. V Rudolfinu sídlí česká filharmonie. Žižkovská věž je televizní vysílač a jedna z dominant Prahy, která měří 216 m.

Výstaviště v Holešovicích je areál se značnou tradicí a výrazným architektonickým rázem. Před areálem je umístěna Křižíkova fontána, která získala svou slávu elektronickým osvícením v roce 1891, jež sestrojil František Křižík. Botanická zahrada je sice nejmladší botanická zahrada v ČR, má však nejmodernější technologie skleníků. Dokonalost tvoří historická vinice sv. Kláry, která se tyčí nad botanickou zahradou.

Chcte-li poznat trochu luxusu, Pařížská ulice by neměla uniknout vaší pozornosti. Jde o ulici se značkovými a přepychovými obchody.

PARKY, ROMANTIKA A ZÁBAVA

Park Grébovka, nebo-li Havlíčkovy sady, poskytnou unikátní výhled na Prahu s fontánou a vodní kaskádou renesančního stylu.

Stromovka je největší pražský park. Jedná se o typ anglické zahrady, kde jsou vyhrazena i místa pro grilování. Z nádherného parku Letná pak  budete mít překrásný výhled na nejhezčí místa Prahy. V Riegrových sadech v centru Prahy si výborně odpočinete a zrelaxujete. V údolí Divoká Šárka nepoznáte, že jste pouze 10 minut od centra města. Je totiž plné vysokých skal a krásné přírody.

Obora Hvězda se nachází na vrchu Bílé hory, kde se roku 1620 odehrála zlomová bitva pro české země. V parku jsou vyhrazena místa pro grilování. Dále můžete nasát trochu historie v Letohrádku Hvězda – symbolika místa je v propojení dvou protichůdných sil do vzájemné harmonie. V blízkém okolí je další park Ladronka, kde je vybudovaná skvělá bruslařská dráha, která je dlouhá 4 km.

Prokopské a Dalejské údolí jsou součástí Českého krasu. Naleznete zde hřiště pro děti a místa vyhrazená pro grilování. Jedná se o pozoruhodnou krajinu s mozaikou lesů a mnoho velkých vápencových lomů, kde protéká potok, a vedou vlakové koleje. Centrál Park na Stodůlkách je uměle vybudovaný, zažijete zde však příjemnou procházku s kočárkem nebo projížďku na bruslích.

Průhonický park byl založený v roce 1885 významným hrabětem. Jedná se o světové originální krajinářské dílo. Hostivařský park je oblast pro rekreaci a odpočinek v přírodě s velmi dobrou dostupností.

Lanové centrum Proud poskytne zábavu pro děti, rodiče a kamarády. Bobová dráha a lanový park na Proseku je skvělé odreagování se spoustou zábavy a špetkou adrenalinu. ZOO Praha je 4. nejlepší zoologická zahrada na světě. Zahrada má nově otevřený pavilon slonů, který je opravdu famózní.

KAM S DĚTMI?

Mořský svět na Výstavišti nabídne obrovskou nádrž se žraloky a další velká akvária s mnoha mořskými druhy. Akvárium dopřává mořským živočichům simulaci svitu měsíce a tím navodí i pro návštěvníky impozantní atmosféru. Muzeum Lega v Praze je největší na světě. V 1. českém muzeu čokolády se dozvíte o historii čokolády, o jejích producentech v českých zemích a rozmanitosti čokoládových výrobků.

Atlantis Center nazýván také jako Dům zážitků, přibližuje široké veřejnosti hravým a interaktivním způsobem vědecké poznatky. V blízkosti neorenesanční budovy Žofín naleznete dětské hřiště s elektrickým vláčkem zasazené do krásné přírody ostrova. Ukázku dinosaurů v jejich životní velikosti zažijete na střeše obchodního centra Harfa, kde se nachází DinoPark. Jedná se o nevšední zážitek.

Doufáme, že si pobyty perfektně užijete. Hlavně nám nezapomeňte poslat fotky a zprávu o tom, jak jste se měli, na e-mail: podpora@pepa.cz. Dostanete za to 50 kreditů. To znamená 50 Kč na váš další nákup.

Přejeme klidnou dovolenou!

pepa.czTyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím