Hotel Jehla - místo, kde se můžete zašít. Okolí a celé Žďárské vrchy jsou atraktivní po celý rok, pro svou ekologicky nenarušenou krajinu, která nabízí bezpočet turistických možností, dostatek míst ke koupání, rybolovu a především výletům, což toto místo činí ideálním pro ubytování během odpočinkové dovolené.
Pro vaši maximální spokojenost je v hotelu více typů ubytování. Stylové ubytování v 70 luxusně vybavených jedno až dvoulůžkových pokojích s přistýlkou v kategorii ***+ s celkovou kapacitou 170 lůžek. Kapacita tříhvězdičkové části hotelu je 50 jednolůžkových až dvoulůžkových pokojů s přistýlkou s celkovou kapacitou až 150 lůžek. Každý pokoj je vybaven sociálním zařízením, kabelovou TV, telefonem a část pokojů lodžií.
Součástí hotelu Jehla je moderní restaurace s kapacitou 70 míst. Denně výběr z 10 hotových jídel. Zahrádka s obsluhou pro 40 osob, prodej pohárů, široký výběr kávy Lavazza, moravská vína, 1x týdně hudební produkce. Jídla české a mezinárodní kuchyně, rybí a drůbeží speciality, pivní speciality. Zvěřinové a zabijačkové hody.
Samotný Žďár nad Sázavou je proslaven řadou architektonických památek vytvořených Janem Santinim Aichlem. Nejvýznamnější z nich je bezesporu Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, jež je památkou UNESCO a která se nachází v docházkové vzdálenosti od hotelu.
Tipy na výlety
Žďár nad Sázavou
Turisté do Žďáru nad Sázavou jezdí kvůli prohlídce cisterciáckého kláštera, zámku s Muzeem knihy, na květnovou pouť nebo na festival soudobé vážné hudby České sny. Podobně jako historie Žďáru nad Sázavou je i původ poutního kostela úzce spjat se zdejším cisterciáckým klášterem, jehož založení inicioval v polovině 13. století Přibyslav z Křižanova.
Poutní kostel Zelená Hora (2 km)
Poutní kostel na Zelené hoře je unikátním uměleckým dílem a nepochybně nejosobitějším počinem geniálního českého architekta s italskými předky Jana Blažeje Santiniho-Aichla ve stylu barokní gotiky. Stavba se vymyká běžným dobovým uměleckým normám a představám. Vzájemný průnik složitých prostorových útvarů, dynamičnost stavební hmoty, popírající veškerou tíži zdiva, to vše svědčí o výjimečnosti této architektury.
Rokokový zámek Nové Hrady (42 km)
Jednou z mála rokokových stavebních památek na území Českých zemí je zámek Nové Hrady u Litomyšle. Rokoková stavba vybudovaná v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel, často nazývána "Malý Schönbrunn" nebo "České Versailles".