Penzion Vranov se nachází v nádherné přírodě Vranovské přehrady, ve Vranově nad Dyjí. Disponuje kapacitou 16 lůžek. V blízkosti se nachází spousta hospůdek, restaurací a diskotéka, prostě budete uprostřed všeho dění.
Hosté mají možnost ubytování v útulně zařízených pokojích. Pokoje jsou dvoulůžkové (4 x) a čtyřlůžkové (2 x). Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením a to sprchou, umyvadlem a toaletou. K dispozici je hostům jídelna, která slouží i jako společenská místnost. Dále úschovna kol i sportovních potřeb, venkovní posezení s ohništěm. Parkování pod penzionem zdarma.
Hosté mají v sezónu zajištěnou snídani, mimo sezónu je ubytování beze stravy. Možnost domluvy snídaně nebo polopenze i mimo sezónu. V chladnějším období možnost zapůjčení přímotopu.
Letní koupání a kvalita vody je pod dohledem pravidelných hygienických kontrol, kde Vranovská přehrada dlouhodobě získává velmi dobré hodnocení. Příjemným zpestřením Vaší dovolené mohou být i vyhlídkové plavby či pravidelná lodní doprava mezi jednotlivými oblastmi přehrady. Na své si tu přijdou i rybáři – mimopstruhový revír ÚN Vranov i pstruhové revíry Dyje dokáží potěšit srdce každého příznivce rybaření.
Zámek Vranov nad Dyjí ležící na jižní hranici českého státu asi 110 km od Vídně patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanskéha románsko-gotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Současnou podobu mu vtiskli po ničivém požáru v roce 1665 hrabata Althannové.
Vranovská přehrada
Největší vodní nádrž na Dyji. Přehradní zeď o délce 292 m a šířce 60 m byla postavena podle švýcarského projektu v letech 1930 až 1933. Délka jezera je přes 30 km, dosahuje až k obci Podhradí nad Dyjí. Vranovská přehrada - svého času největší údolní přehrada v Československu je dnes především vyhlášenou rekreační oblastí.
Zámek Riegersburg
Barokní zámek Riegersburg stojí na místě původního vodního zámku z roku 1580. V 18. století byl zámek přestavěn ve skvostnou barokní stavbu podle architektonických plánů F.A. Pilgrama. V zámeckém parku se nachází nejstarší rakouský psí hřbitov.
V 11. století tu byl založen dřevěný hrad. Hrad Bítov byl prvním z řetězce hradů jež měli střežit jižní hranici přemyslovského státu. První písemná zmínka o hradě je z roku 1061. Tvořily jej tři části vzájemně oddělené valy. V první polovině 13. století byl hrad přestavěn na kamenný. Z této doby se do dnešních dnů dochovalo torzo válcové věže a torzo hradního paláce v základech gotických budov.